Everything in our hands

Wszystko o wszystkim, tematy o tematach, Wszystko o tematach.


  • Index
  •  » Muzyka
  •  » Rap i Pop dwa odrębne gatunki, czy mają ze sobą jakiś związek?

#1 2013-08-10 10:30:59

HakuVio

Administrator

Punktów :   

Rap i Pop dwa odrębne gatunki, czy mają ze sobą jakiś związek?

Yo yo
Rap czy pop, różnice między Tymi dwoma gatunkami, a może okażą się bardziej do Siebie podobne niż nam się wydaje, tak więc zaczynamy.
Rap, jak wiadomo nawijanie flow na bity, wpasowanie się w ścieżkę dźwiękową tak żeby wszystko wpadło w ucha o tekst był zrozumiały, of course.
Pop, całkiem podobny, tylko że bardziej żywy i energiczny, również tekst jest ważny ale ważniejsza jest w tym wypadku muzyka z podkładu przy której możemy się pobawić.

Czym tak na prawdę różni się pop od rapu? Hymm pewnie wieloma aspektami, ale ja wymienię te najważniejsze, po pierwsze możemy zauważyć coś takiego jak różnice, między tematyką, w rapie (dzisiejszym polskim rapie) teksty są bardziej bez sensu niż w popie prawdę mówiąc, bo rap powinien mówić oczywiście o problemach ale i szczęściu itd, bo tak na prawdę co mnie obchodzi żę jakiemuś cwelowi się nie udało bo go wsypali "ziomki" czy to że lubi sobie zajrać staf i siedzieć na łąwce żaląc się do mikrofonu jakie to miał ciężkie życie, no tak szczerze co? Mnie nic, może was tak, ale kiedyś był rap który mówił o problemach ogólnie ludzi, czy jednostek, ale miał sens i było można wyciągnąć wnioski, dziś w polskim popie jest więcej prawdy i sytuacji które mogą nam pomóc niż w takim rapie. Rpk - Robiłem pały kumplom czy Firma - Frajerom i Rumunom mówimy auschwitz to są zespoły tak zwane chuja warte, gdzie jest dosłownie, PIERDOLENIE NA SCENIE. Życie no cóż tego nie zmienimy, ale oddalmy się od tej "Czarnej Strefy"

Przejdźmy do faktycznego tematu tego wątku, jeżeli wziąć pod uwagę dobry prawdziwy rap i dobry pop to mimo wszystko można to porównać iż są podobne a nie różne, ludzie nawijają o problemach, szczęściu, rozstaniach, cierpieniu itd, jedyna różnica jest taka że są te przeżycia ujęte w inny sposób, w popie bardziej energiczny ze słowami które są hymm ujmowane w inny sposób czasami bardziej żwawy a czasami cholernie smutny, że aż się łezka w oku kręci, zaś przy rapie chodzi o wpasowanie się w bit i nawijanie a teraz sami się zastanówcie, bo nie będę pisał o rapie, ale przeczytajcie to jeszcze raz i tak sobie pomyślcie... Czym tak na prawdę się różni rap od popu po za stylem wykonania?

Pozadrawiam haku

Offline

  • Index
  •  » Muzyka
  •  » Rap i Pop dwa odrębne gatunki, czy mają ze sobą jakiś związek?

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.tibiarules.pun.pl www.mrokizlo.pun.pl www.naruto-arena-x.pun.pl www.moto-skc.pun.pl www.gragalacticfootball.pun.pl